Elie Saab. Haute Couture Jesien / Zima 2014

Któż lepiej zna potrzeby kobiet niż... mężczyźni! Wszak szpilki i push-up to męskie wynalazki - te pierwsze początkowo były nawet stworzone z myślą o panach. Nic więc dziwnego, że i suknie projektowane przez mężczyzn tak bardzo nam się podobają i tak wspaniale eksponują kobiece piękno. Suknie projektu libańskiego designera, Elie Saab, są doskonałym tego przykładem.


Historia Elie Saab
Projektant urodził się w 1964 roku w Bejrucie. Od dziecka pasjonowało go szycie - już jako ośmiolatek podejmował pierwsze próby konstruowania ubrań, podpatrując pomysły w czasopismach i podbierając koronki z szafy mamy. Pierwszą modelką Saab'a była jego siostra, a tym, co szczególnie wprawiło rodzinę w zachwyt nad młodym talentem była sukienka uszyta z serwety. Prawdziwą karierę Elie rozpoczął w wieku 18 lat - wtedy właśnie otworzył swoją pracownię i zaczął szyć suknie wieczorowe i ślubne. Szlachetne materiały i niebywałe wzornictwo szybko przyniosło mu sławę i uznanie.


Elie Saab i królowa Jordanii
W 1999 roku Rania Al-Abdullah założyła suknię projektu Saaba na koronację. Kolejne miesiące przynosiły projektantowi coraz większą popularność. W 2002 roku na czerwonym dywanie w sukni Saaba pojawiła się Halle Berry (zdobyła wówczas Oscara dla najlepszej aktorki). Osiem lat później, 2010 roku, gwiazdy światowego formatu pojawiły się w sukniach jego projektu aż 102 razy. Aktualnie na świecie rozsianych jest 60 butików Elie Saab.


Kolekcja sukien Elie  Saab 2014/2015
... to kolejne powody do zachwytu nad bajkowym wzornictwem. W kolekcji pojawiły się suknie w tonacjach różu, bieli, pistacji, odcieni błękitu. Cudowne zdobienia, subtelnie migoczące na zgrabnych projektach są wspaniałą kwintesencją duszy romantyczki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger