J.Mendel. Kolekcja sukien ślubnych 2015

Po romantycznej i strojnej kolekcji Elie Saab przyszła pora na linię dość ascetyczną, prostą i maksymalnie elegancką. Mowa o kolekcji sukien ślubnych z francuskiego atelier J.Mendel, które już od pięciu pokoleń zachwyca kobiety swoją wizją minimalizmu, a którego sekret i przepis na sukces skrywają się w detalach. 


Choć nie znajdziemy w tej kolekcji tradycyjnej bezy, nie brakuje jej różnorodności. Triumfują ponownie suknie ślubne w stylu greckim z cudownie zaakcentowanym dekoltem i swobodnie układającymi się spódnicami. Mam wrażenie, że do luźnych u góry fasonów sukien Panny Młode podchodzą nieco sceptycznie, uważając za szczyt elegancji dopasowane gorsety, silnie akcentujące talię. W kolekcji J.Mendel te fasony wypadają jednak wyjątkowo szlachetnie i klasycznie. 

Fanki krojów typu "syrena" również zaznają tu ślubnej ekstazy. Fenomenalnie skrojone spódnice układają się wyjątkowo szykownie. Poza klasyką w nowej odsłonie znalazło się tu również miejsce na odrobinę geometrycznego szaleństwa, nieco abstrakcyjnego i przeznaczonego dla kobiet lubiących eksperymenty i alternatywne rozwiązania. Niezależnie od obranej stylistyki, te suknie stawiają na talię, czyniąc z niej najważniejszy atut kobiecych wdzięków. To fantastyczne, jak zgrabnie projektantowi udało się przemycić tę autorską wizję w tak różnych fasonach i stylistykach. Jeżeli zatem poszukujecie sukni, która będzie idealną fuzją skromnego minimalizmu, nienachalnego wyszukania i najnowszych, światowych trendów, możecie śmiało zainspirować się tą niebywałą kolekcją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger