Na głowie kwietny ma wianek...

...a w dłoniach ślubny bukiet! Zdawałoby się, że ślubne wianki to relikt przeszłości, zarezerwowany dla wielkich, wiejskich wesel. Nic bardziej mylnego!


Nieważne, gdzie będzie miał miejsce Wasz ślub, kwiaty we włosach są niezmienne uroczym i niezwykle kobiecym dodatkiem. Pole do popisu w wymyślaniu ślubnych kompozycji wydaje się być niczym nie ograniczone.

Wianek = wiejskie wesele?

Pewnie jeszcze kilkadziesiąt lat temu tak właśnie byłoby to odebrane, natomiast idziemy o zakład, że od co najmniej kilkunastu lat włożenie wianka z kwiatów na wiejskie wesele byłoby równoznaczne z obciachem (wszak oczekuje się postępu, a nie pielęgnowania staropolskich zwyczajów i symboli ślubnych, w których notabene wianek jest mocno zakorzeniony). Dziś panny młode poszukują ciekawych alternatyw dla welonów, a cudownie naturalny wianek jest obiektem westchnień niejednej panny.
Powstaje zasadnicze pytanie:

Komu pasuje wianek ślubny?
 
 

Z całą pewnością kobietom o delikatnej urodzie, jasnych włosach, porcelanowej karnacji... ale to zaledwie wyidealizowana wizja, mająca wiele wspólnego z literackimi zapędami natchnionych twórców. Tak na prawdę kwietny wianek pasuje każdej kobiecie, w zależności od wybranego rodzaju kwiatów. Jeśli mamy pod ręką babcię, która fach wyplatania wianków ma opanowany do perfekcji, żal byłoby nie skorzystać z takiej okazji i nie "zamówić" wianka chociażby do sesji zdjęciowej w plenerze. Jeśli w rodzinie brak specjalistek od plecenia, pozostaje nam wizyta u natchnionej florystki z zacięciem, która wykonuje swoją pracę z pasją. Jeśli znamy taką kwiaciarkę możemy być pewne, że sztuka tworzenia kompozycji "wiankowych" nie ma dla niej tajemnic!

 fot. Celine Kim

Wianek kontra welon...

Nie zawsze w tej walce musi być przegrany. Te dwie rzeczy można pogodzić i... połączyć! Welon przypięty do wianka, wianek włożony na welon czy odwrotnie to propozycja dla miłośniczek bogatego ozdabiania głowy.
 fot. Jose Vila

  fot. Jose Vila

...i wianek kontra fryzjer!

W tym pozornym konflikcie też można pogodzić strony, a nawet wypada zapoznać je wcześniej i ustalić ostateczny kształt kompromisu. Wianek ślubny wypada znakomicie zarówno przy luźnych upięciach, jak i w kontekście rozpuszczonych włosów. Zapomnijmy jednak o ciasnych kokach i nienaturalnie prostych włosach! Wianek jest sprzymierzeńcem natury i wypada fatalnie w sztucznie stworzonych warunkach.

  fot. Jose Vila

Długość życia wianków

Kwiaty mają to do siebie, że wyrwane z naturalnego środowiska zaczynają umierać. Oczywiście florystki znają sposoby na przedłużenie ich trwałości, jednak musimy liczyć się z tym, że jeśli zastanie nas upał w dniu ślubu, wianek może błyskawicznie tracić kondycję. Alternatywą dla wianków z naturalnych kwiatów są te wykonywane z tkanin. Wspaniałe, zwiewne tkaniny są w stanie stworzyć cudownie realną ułudę żywych kwiatów, oszczędzając nam stresu związanego z nietrwałością. Długowieczność to kolejna ich zaleta – wszak podobno nie można suszyć żywych kwiatów ze ślubu (ponoć zasusza się miłość! ;) ), a przy tych z tkanin nikt (nawet okrutny los) nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń.

Madame Allure, 215,00 pln

Madame Allure, 690,00 pln

Madame Allure, 169,00 pln

 Madame Allure, 169,00 pln
Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger