Food truck na weselu!

Zaskoczyć gościa weselnego oryginalną atrakcją - to nie lada sztuka. Jeszcze kilka lat temu foto budka, bańki mydlane czy słodki kącik na pewno wprawiłyby w zachwyt nawet stałych bywalców ślubnych imprez, nie wspominając już o wyszukanych upominkach dla tychże. Jestem jednak przekonana, że niezależnie od podejścia, dla każdego z nas na weselu najważniejsze są trzy sprawy - dobre towarzystwo, dobra zabawa i ... dobre jedzenie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Para Młoda narzuca gościom kuchnię azjatycką albo serwuje przez całą noc indyjskie przysmaki. Niemniej jednak okoliczności sprzyjają kosztowaniu nowości. Przekonanie restauracji lub kucharek do poznania tajników obcych ich potraw może okazać się karkołomną próbą. Sprowadzenie na imprezę food truck'a, który wyda wyśmienite porcje czegoś nietypowego, a na dodatek zaskoczy samą formą może być strzałem w dziesiątkę. Sprawdziłam dla Was kilka tropów, wypytałam kilka firm o ceny i inne szczegóły.

Beef 'N'Roll
Będąc gościem weselnym chyba żadne rarytasy nie ucieszyłyby mnie tak, jak wyborny hamburger! W ich menu znajdziecie zarówno klasykę, jak i wyszukane frykasy z serem Raclette i avokado.


Cena za tę przyjemność jest zależna od ilości zamówionych burgerów.
Przy 200 porcjach, uśredniony koszt jednego burgera to około 20 złotych (oczywiście szczegóły wypracowywane są indywidualnie z klientem).
W obrębie Warszawy + 50km dojazd gratis, powyżej - 2 złote za każdy kilometr.
Yummy!
Link: Beef'N'Roll


Wurst Kiosk
Szukacie alternatywy dla weselnego grilla? Wurst Kiosk to coś dla Was. Oprócz niemieckich kiełbasek serwowane są  burgery BBQ, grillowane żeberka i golonka bawarska- wszystko to idealnie pasuje do charakteru imprezy i z powodzeniem zastąpi standardowy "wiejski stół".


Punktem startowym Wurst Kiosku jest Warszawa. Możliwy jest dojazd w promieniu 400 kilometrów. Trzeba liczyć się z kosztem 500 złotych za wynajem auta i 2 złote za każdy kilometr (plus nocleg dla dwóch osób). Menu ustalane jest indywidualnie.

 Link: Wurst Kiosk

Różowa Krewetka
Jeśli darzycie miłością krewetki, ten food truck dostarczy Wam rozkoszy! W menu znajdują się zarówno zestawy krewetek, jak i makarony w ich towarzystwie.


Przed przyjęciem ustalana jest szacunkowa liczba gości i wartość vouchera dla jednej osoby. Pakiet minimum to 25 złotych za osobę. Im większa pula - tym większe pole do popisu dla Różowej Krewetki. Koszt dojazdu w przypadku małych odległości lub dużych imprez jest zupełnie pomijany, ale standardowo waha się w granicach 1-1,5 zł/km.

Link: Różowa Krewetka

Co ja ciacham?
Czy ten słodki zapach to...? Tak! Wszystkie Łasuchy tego świata - ten food truck Was wzywa! Żaden słodki kącik nie zrobi takiego wrażenia, jak unoszący się zapach świeżo wypiekanych ciasteczek. Na dodatek sama metoda ich produkcji i wygląd są atrakcyjne.


Ceny za jedną porcję wahają się od 8 do 11 złotych, ale przy większych ilościach ceny ustalane są indywidualnie. Ciacha mogą być serwowane w całości, połówkach lub krążkach. Różowy food truck stacjonuje w Warszawie, ale możliwy jest dojazd wszędzie tam, gdzie sobie zamarzycie - warunkiem jest pokrycie kosztów dojazdu i zapewnienie noclegu.

Link: Co ja ciacham?

 Wheel Meal
...czyli kuchnia meksykańska serwowana prosto z trucka! Hitem menu są chimichangi - rodzaj burrito smażonego do chrupkości. Nie lubiący eksperymentów mogą skusić się na taco albo quesadillę. 


Koszt wynajmu food trucka na jeden dzień zaczyna się od 1500 złotych. Menu jest uprzednio ustalane z klientami. Zależnie od ilości porcji cena jest odpowiednio wyższa. Dojazd w zasięgu 20 km od Warszawy wliczony w cenę. Powyżej 20 kilometrów od Warszawy, każdy następny to koszt 2 zł / km.

 Link: Wheel Meal

- sezonowość
- cena, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dojazd
- organizacja miejsca do postawienia food truck'a
- gusta gości


- niebanalność
- koszty można pokryć, rezygnując np.
z jednego standardowego dania, słodkiego kącika,
wiejskiego stołu lub tortu weselnego
- fenomenalne zdjęcia

...zgłodnieliście? :)

2 komentarze:

  1. Jako niepoprawny łasuch w życiu nie zrezygnowałabym ze słodkiego kącika i tortu. Nawet kombinuję jak tu przetransportować przez 400 km lody z mojej ukochanej lodziarni, która niestety imprezami się jeszcze nie zajmuje.
    Hamburgery, pizza (gdyby gdzieś była) i kucha meksykańska to dla mnie ideał. I chętnie taki stół (nie wiem czy koniecznie w wersji samochodowej) bym u siebie zobaczyła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszamy do naszego Sweetcara - dwóch food trucków z lodami włoskimi i goframi. Zabrakło ich na liście. Jeden food truck będzie stał latem w Gdańsku na Placu Dominikańskim 1. Wszystkich nowożeńców zapraszamy zapraszamy na śniepowtarzalną sesję zdjęciową i pyszne lody gratis - dla panny młodej w sukni ślubnej :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger