Luksusowa Panna Młoda. Część II: Ekskluzywna torebka

Na liście kuriozalnych wydatków przedślubnych zajmują drugie miejsce. Są równie piękne, co niewielkie, a ich pojemność toleruje jedynie niezbędne minimum. W zasadzie można pokusić się o twierdzenie, że to zupełnie zbędny dodatek Panny Młodej - w końcu obowiązki druhny przewidują tak praktyczne funkcje, jak sprawowanie pieczy nad wszelkimi dobrami, niezbędnymi w okolicznościach ceremonii. Niemniej jednak piękna torebka to prawdziwy skarb, cacko, które można hołubić przez wszystkie małżeńskie lata.


Trzeba jednak stanąć oko w oko z tą niewygodną prawdą: torebka do ślubu pełni wyłącznie funkcje dekoracyjne i stoi niemal na równi z biżuterią Panny Młodej. Kopertówka, puzderko czy niewielki kuferek może stać się istotnym gościem ślubnej stylizacji. Zainwestowanie w nią kilkuset złotych wydaje się być bezzasadne; zainwestowanie kwot z trzema zerami może zakrawać na irracjonalną rozrzutność. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by powzdychać do cacek z najwyższej półki...

 

Red Valentino

Klasyka z nieopisanym urokiem tkwiącym w detalach. Ślubną czerwień uważam za szalenie trafiony pomysł!
ok. 1400 pln
ok. 1600 pln

Charlotte Olympia

Mistrzyni niekonwencjonalnych fasonów. Doskonała jakość kosztuje, toteż za torebki autorstwa Charlotte trzeba zapłacić równie słono, jak za Valentino.

 

 
ok. 1500 pln

 
ok. 3000 pln

Jimmy Choo

Błyszcząca elegancja najlepszego sortu. Złociste puzderko wygląda totalnie niepraktycznie, za to wyjątkowo ekskluzywnie.
.
 
ok. 4500 pln

 
 ok. 2200 pln

Oscar de la Renta

Nie mogło być inaczej - mistrz sukien ślubnych projektuje równie piękne torebki, skrupulatnie wyszywane koralikami i cekinami.Wymownie przemilczę fakt, że ta kwota pozwoliłaby niejednej narzeczonej spełnić skryte marzenia o sukni ślubnej. 
ok. 7100 pln

 
ok. 7100 pln

 
ok. 7100 pln

 
ok. 9400 pln

Ted Baker

Przyjemne wzornictwo za (względnie) przyjemną, a na pewno przyziemną cenę. 

 
ok. 470 pln

 
ok. 520 pln

Alexander McQueen

Odważne, niekonwencjonalne, mocno zdobione puzderka za solidną, ciężkostrawną cenę, ale za to z piękną aparycją, która zastąpi biżuterię.

 
ok. 7000 pln

 
ok. 8600 pln

W poprzednich odcinkach...

http://www.blog-madameallure.pl/2014/08/luksusowa-panna-moda-czesc-i.htmlhttp://www.blog-madameallure.pl/2014/09/luksusowa-panna-moda-czesc-ii.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger