Zrób Druhnę na szaro! ...czyli szare sukienki dla Druhen i Świadkowej

Instytucja Druhny, jak wynika z moich obserwacji, nie została w naszym kraju na dobre usankcjonowana. W kontekście polskich wesel posiadanie orszaku ślubnego większego, niż świadek i świadkowa, jest jedną z "fanaberii", które padają ofiarą krytyki, gdy tylko Młoda Para zechce wdrożyć w życie pomysł inny od standardowych. Ale czy w takim razie, skoro jedna, dwie czy pięć druhen są zbędnym wymysłem, to czy całe wesele nie jest fanaberią? :) To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi wychodząc z założenia, że przyszli Nowożeńcy, skoro decydują się na przyjęcie ślubne, mogą w jego ramach zrobić, co tylko pragną - jedni nazwą to kreatywnością, drudzy bzdurą, bo jak wiadomo, nie można uszczęśliwić całego świata. Dziś jednak o druhnach i szarym pomyśle na stylizacje. Nawet, jeśli Wasz plan nie przewiduje druhen, może warto ten kolor zasugerować świadkowej?

Loft Photographie LLC

Szarość ma właśnie swoje pięć minut w modzie ślubnej. I nie chodzi tyle o druhny, co Panny Młode. Projektanci na nowo odkryli potencjał tej barwy, a materiały dowodowe w postaci fotografii ślubnych mówią same za siebie. Dlaczego by więc nie zastosować tego koloru w stylizacji druhny bądź świadkowej!

Z założenia obie te role mają stanowić tło dla Panny Młodej. Wbrew wszelkim pozorom szarość nie oznacza nijakości - wręcz przeciwnie. Jest niezwykle elegancka, świetnie komponuje się z bielą sukni ślubnej i co ważne - jeśli Młoda Para zdecyduje się na kilka druhen, a każda z nich będzie chciała mieć na sobie inną sukienkę, to wszelkie fasony, kroje i tkaniny w skali szarości (a ta jest długa i szeroka!) będą wyglądały spójnie. Tego efektu nie da się osiągnąć, gdy kobiety zechcą włożyć na siebie na przykład kilka odcieni różu - wówczas musimy liczyć się z pstrokatą otoczką, która z pewnością przyćmi Młodą Parę.

A co w takim razie z kolorystycznym motywem przewodnim wesela? Również i on świetnie komponuje się w szarość. Wystarczą delikatne dodatki, buty albo bukiet w danej tonacji.

Brosnan Photographic
 Aga Jones Photography

 Brett Heidebrecht

 Britt Croft Photography

 
Jessica Lorren Photography

 Marissa Lambert

 
Marisa Holmes Photographer

 Laura Murray Photography

 Katie Lopez Photography

 JoPhoto - Knoxville Wedding Photographers

 
Jono & Laynie

 
Michelle March

 
Marissa Lambert

 
Elizabeth Messina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger