Naked Cake, czyli nowa moda na torty weselne!

Obserwując współczesny design, architekturę i modę dochodzę do wniosku, że świat dąży do maksymalnego uproszczenia. Wszystko, co industrialne, naturalne, niewymuskane jest w cenie. Budynki z wyeksponowanymi filarami i obdarte z tynku to dziś symbol renomy, a knajpy urządzone po linii (pozornie) najmniejszego oporu stają się najmodniejszymi miejscami spotkań. Cieszy mnie fakt, że ta moda spłynęła także na modę tortową. I choć póki co święci triumfy głównie na Zachodzie, to powoli przedziera się przez Ocean - na razie wirtualnie.

fot. Apryl Ann Photography

Gdy pierwszy raz "omiotłam" wzrokiem tort w tym stylu pomyślałam, że to... tort naleśnikowy. Nic innego, jak pancakes przystrojone kremem i kwiatami. Dopiero gdy spostrzegłam, że ten twór gościł na weselnym stole przyjrzałam się delikwentowi i okazało się, że to biszkopt - ten sam, który większość cukierni uważa za nieelegancki i niechlubny, pieczołowicie przykrywając go kremem, śmietaną, a ostatnio z namaszczeniem także grubą, plastyczną warstwą masy lukrowej. Ta ostatnia, o ile pozwala na zrealizowanie najbardziej odlotowych wizji, nigdy szczególnie nie przypadła mi do smaku. Do gustu również, bo uważam, że drobnym grzechem jest zjadanie małych dzieł sztuki. Pewnie ten kontrast sprawił, że naked cake podbił moje serce.

fot. Apryl Ann Photography

Okazuje się, że biszkopt też może być piękny. Co więcej - to wspaniałe pole do popisu dla dekoratora. Żywe kwiaty pasują tu jak ulał, a sam tort - z uwagi na zredukowaną ilość słodkiej warstwy zewnętrznej, siłą rzeczy jest bardziej lekkostrawny. Szanse na to, że goście zjedzą go ze smakiem do ostatniego kęsa znacznie wzrastają :)

 fot. Deisy Photography

 fot.Ashleigh Jayne Photography

 fot. Sam Stroud Photography

 fot. Nicole Berrett Photography

 fot. Cristina G Photography

 fot. Casey Fatchett Photography

 fot. Bumby Photography

 fot. Natalie Watson Photography

 fot. Naomi Kenton Photography

fot. Morrison Photography

 fot. Josh Elliott Photography

 fot. Jessica Yates

fot. Happy Confetti Photography


Więcej tortowych inspiracji znajdziecie na naszej tablicy na Pinterest, stworzonej specjalnie z myślą o wszystkich Łasuchach :)

1 komentarz:

  1. Tyle smakołyków i jeszcze tak pięknie wyglądają, ślinka cieknie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger