Zdjęcie ślubne, które warto mieć: tył sukni ślubnej

Setne prawo Murphy'ego brzmi: prawdopodobieństwo, że po ślubie założysz suknię po to, by zrobić jej dokładne zdjęcia na sprzedaż jest odwrotnie proporcjonalne do czasu, przez jaki odkładasz to zadanie na później. Słodkie "jutro, pojutrze, w wolnej chwili" szybko przemienia się w gorzkie "nigdy, przenigdy", nawet, jeśli bronimy się przed przyznaniem się do tego faktu zaobrączkowaną dłonią. Ale ponieważ kobieta przezorną jest, toteż dokładne zdjęcia sukni można upiec na jednym ogniu z reportażem ślubnym. Trzeba tylko nieco wcześniej to zaplanować i nie popełnić mojego błędu, w którym to o przydatności takiej fotografii przypominam sobie pod koniec poślubnej imprezy i proszę męża o wykonanie zdjęcia telefonem. Efekt - iście telefoniczny, czyli żaden.

fot. Cassidy Carson Photography

Niechaj jednak pragmatyzm i chęć spieniężenia sukni ślubnej nie będzie jedynym motywatorem do zrobienia takiej fotografii. Nie taka ze mnie materialistka, jaką sama siebie piszę w nagłówku tego tekstu. To przecież fantastyczna pamiątka i jedyna szansa na powzdychanie do cudnego wykończenia sukni, bo jako nosicielki tegoż stroju nie mamy zbyt wielu okazji do napawania się widokiem własnych pleców.

Z etapu nauki sztuki reportażu telewizyjnego w pamięci utkwiło mi szczególnie jedno: detale. To one urozmaicają wszystko to, co widzimy w telewizji. Nadają obrazom smaku i sprawiają, że to, co na szklanym ekranie nie jest przesadnie obce. To samo z powodzeniem można odnieść do reportażu fotograficznego.

Gdy emocje po ślubie opadną i uznacie, że przeznaczeniem tej jedynej, wymarzonej  sukni jest jednak ruszenie w świat i uszczęśliwienie innej Panny Młodej - takie zdjęcie będzie jak znalazł. Podziękujecie same sobie za dar przewidywania i wyprzedzanie potrzeb o dwa kroki.

fot. Amy and Jordan Photography
fot. Benjamin & Elise Photography

fot. Brklyn View Photography

fot.Cassidy Carson Photography

fot. Corinne Krogh Photography

fot. First Comes Love Photo

fot. kml photography

fot. Michelle March

fot. MkPhoto

fot. T Barton Photography

fot. Tara Francis Photography

fot. Tory Williams
Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger