Sprawa z brustaszą, czyli jak dobrać odpowiednią poszetkę?

Brustasza - szczególnie bliska butonierce, jeśli już zaistnieje na mapie ślubnego garnituru, to domaga się godziwego potraktowania. Po pierwsze - ma gorącą prośbę, aby nie mylić jej już więcej z sąsiadką na "b", której przeznaczeniem jest nosicielstwo małych, kwiatowych kompozycji albo innych pomniejszych ozdób. Butonierka - choć Brunon Jasieński upchnął w niej całego buta - to małe nacięcie w klapie marynarki, przypominające miejsce skrojone na guzik (niegdyś zresztą do tego służyła). Brustasza - oto właściwe miejsce na poszetkę, czyli niewielką chusteczkę, która wbrew nazwie pełni funkcje wyłącznie dekoracyjne. Po wyczerpującym, instruktażowym wstępie pora na konkret - jak dobrać poszetkę do reszty stroju? Oto jest ważne pytanie!

Laurie Marie Photography

Esteci z pewnością mają na to proste rozwiązanie. Ot, ideałem byłoby dobranie pary wykonanej z tej samej tkaniny. Jest jednak pewne "ale". Współczesny elegant ponoć powinien wiedzieć, że taki komplet to prosta droga do faux pas. Mówi się, że lepiej unikać jednolitych kompozycji, a muchę lub krawat i poszetkę, wykonane z tego samego materiału najlepiej trzymać od siebie z daleka. My proponujemy i tę regułę schować do kieszonki - pełne dopasowanie zawsze wygląda nadzwyczaj elegancko i estetycznie. Dziś w programie są jednak trendsetterskie pomysły na to, jak dobrać  poszetkę z fantazją. Zatem... czym się kierować przy eksperymentach?

4 Eyes Photography

Kontrast
To propozycja dla odważnych mężczyzn, którzy lubią się z modą. Róż z zielenią, czerń z czerwienią, fiolet z kanarkowym odcieniem żółtego - wbrew wszelkim pozorom te barwy darzą się sympatią. Trzeba być jednak ostrożnym - przy takim eksperymencie warto zwrócić uwagę na tkaniny. O tym w ostatnim punkcie.

Motyw przewodni
Szalenie proste i efektowne zarazem jest dobieranie poszetki do wzorzystego krawata lub muchy. Wystarczy drobna analiza kolorystyczna wzoru dominującego na ozdobie. Pozostaje tylko dobrać stosowny odcień barwy, która króluje na muszce. Zasada działa także w drugą stronę - wzorzysta poszetka może być świetnym urozmaiceniem dla jednokolorowej muchy.

Odcienie
Zimne tonacje - z zimnymi tonacjami i odwrotnie - ciepłe kolory powinny trzymać się razem. Tonacja ma wiele do powiedzenia, nawet w przypadku kontrastów. Łączenie jaskrawych barw ze stonowanymi kolorami może wyglądać niefortunnie. Dobry kontrast to taki, który został doskonale przemyślany również pod względem tonacji.

Styl
Łączenie jakże modnych ostatnio tkanin "mindfuck", czyli nadrukowanych w przypadkowe, multikolorowe wzorki, z klasycznym motywem paisley - to kiepski pomysł. Jeśli kusi nas retro - trzymajmy się tej linii; jeśli nie chcemy przesadzić - po prostu dobierzmy jedną rzecz we wzory na rzecz stonowanej reszty.

Tkanina
Połączenie lnianej poszetki z jedwabną muchą może wypaść marnie. Poliestry i naturalne materiały w parze też mogą wyglądać dziwnie. Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby do połyskującej muchy dobrać matową poszetkę, ale nie można wybierać na oślep - to musi być wysoce przemyślane posunięcie.

fot. Acqua Photo

fot. Amy Anaiz Photography

fot. Brett Heidebrecht

fot. Carley Rehberg Photography

fot. Cluney Photo

fot. Ethan Yang Photography

fot. Frenzel Studios

fot. Hidden Garden Floral Design

fot. Laurie Marie Photography

fot. Lilian Haidar

fot. Mark Tattersall

fot. Michael & Anna Costa Photography

fot. Nina Mullins

Na koniec kilka (nieco ekstrawaganckich) połączeń z Madame Allure :)


1 komentarz:

  1. Poszetka, większość panów nie wie co to jest. Jeśli już ją mają to klasyczną biała a szkoda bo fajne zestawienia kolorystyczne na pewno wpłynęły by i na same zdjęcia.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger