Suknia ślubna z biżuteryjnym rękawkiem

Najtrudniejszy wybór zaraz po sukni ślubnej? Biżuteria. Kolejny punkt na mapie stylizacji, który skutecznie spędza sen z powiek przyszłym pannom młodym. No bo niby jak szybko i łatwo dobrać biżuterię, gdy jest tyle zależności? Krój sukni, zdobienia, odcień zdobień, korelacja z ozdobą do włosów, odcieniem skóry, kolorem butów i panem młodym, który w tym dniu po prostu wskoczy w garnitur, zawiąże muchę i założy spinki do mankietów (często gęsto wybrane przez pannę młodą...)? Bądź mądra i zrób to tak, by nie targając sukni do salonu z biżuterią wybrać coś z klasą. Coś co będzie idealnie pasować, gdy w końcu, w dniu ślubu, połączysz wszystkie kropki na sobie. Ja zmęczyłam się na samą myśl. To może jednak suknia z wbudowaną biżuterią?
Zapytacie: a niby jakim cudem taka suknia ma ułatwić zadanie? Przecież dekolt wymaga akcentu, naga szyja może nie wyglądać dobrze... A i owszem. Ale trik polega na tym, że mając taką suknię droga do wyboru jest usiana minimalizmem. Nie trzeba już głowić się, czy oby na pewno skromny naszyjnik z maleńką przywieszką wystarczy. Wystarczy w zupełności. Decydując się na taką suknię pozwalamy, by podyktowała charakter całej stylizacji. A ta ma być prosta i wbrew wszelkim pozorom (a raczej wbrew hasłu "biżuteryjny rękawek") - minimalistyczna. Można więc postawić na delikatny wisiorek z sercem, krzyżykiem, maleńkim diamencikiem. Nie trzeba już wysilać szarych komórek próbując rozgryźć jedną z zagadek Wszechświata: jak dobrać biżuterię, żeby nie przesadzić w żadną ze stron.

Ja optuję za całkowitym porzuceniem biżuterii przy sukni ze zdobionym rękawkiem. Dzięki temu całość jest lekka, bardzo kobieca, seksowna, eteryczna i nader elegancko pachnie przecudowną, magiczną modą lat dwudziestych. Zobaczcie same... :) W większości przypadków na zdjęciach znajdziecie suknie ślubne autorstwa Jenny Packham, która w dziedzinie zdobionych rękawków powinna dostać ślubnego Nobla.

fot. Alyssa Michelle Photography

fot. Alyssa Michelle Photography

fot. Caught the Light

fot. Dror Eyal Photography

fot. Feather and Stone Photography

fot. Joe And Patience

fot. Katie Slater Photograph

fot. Keepsake Films

fot. KT Merry Photography

fot. Laura Murray Photography

fot. Meghan Kay Sadler

fot. Spindle Photography

fot. Megan Clouse


1 komentarz:

  1. Ale piękności! *_* No nie mogę się napatrzeć na te cuda! Sama na pewno zdecyduję się na podobną suknię!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger