Tulipany

Pan tuli Panią, Pani tuli Pana... Hasło stare jak świat, ale nadal urocze. W dniu ślubu z reguły wszyscy się tulą, zwłaszcza do Młodej Pary. Dlatego dziś przyszła pora na tulipany. Wprawdzie większość Polek kojarzy je z mało doniosłych okoliczności - założę się, że każda z nas dostała kiedyś tulipana na Dzień Kobiet; założę się, że przynajmniej 75% tych zdarzeń miało miejsce w podstawówce i dla znakomitej większości z nas był to pierwszy w życiu otrzymany kwiat cięty. A później przyszły kolejne porcje tulipanów. W ten oczywisty, jakże banalny sposób ich walory estetyczne wpisały się w kanon rzeczy zwyczajnych i codziennych. Pora z tym zawalczyć :)


CHARAKTER tulipanów
Prostota, minimalizm, skromność. Tylko tyle i aż tyle!

GDYBY tulipany BYŁY KOBIETĄ...
..byłyby trzymającą się na uboczu kobietą z klasą. Elegancką, inteligentną babką, która nie pcha się na salony, bo doskonale zna swoją pozycję i wie, że i tak wszyscy ją kochają.

ODMIANY I KOLORY tulipanów

Jest ich więcej, niż kolorów kredek na moim biurku (a mam ich całkiem sporo!). Farbowane, bo farbowane, ale... potrafią zaskoczyć. Najbardziej popularne są białe, czerwone, pomarańczowe, żółte... Odmian jest co nie miara. Różnią się długością łodygi, kształtem kielichów i kształtem płatków (te z poszarpanymi brzegami są całkiem zawadiackie!)

DOSTĘPNOŚĆ tulipanów
Są całoroczne - to ich ogromna zaleta. Fanki tulipanów mają z górki, jeśli chodzi o szanse na wymarzony bukiet ślubny o każdej porze roku!

Z CZYM DO BUKIETU?
Rzekłabym - z niczym! Tak bardzo podobają mi się solo w bukiecie, ale mnie niemal każde kwiaty najbardziej podobają się saute. Dodam zatem, że tulipany są pięknym dopełnieniem dla bukietu z peonii, dobrze czują się w towarzystwie róż (klasyka + klasyka = Klasyka) i cudownie wypadają w otoczeniu pąków frezji! Szeroka wstążka dodaje im klasy, podkreśla symetryczne, smukłe kielichy.

DO JAKIEJ STYLIZACJI?
Nad wyraz dobrze pasują do sukien typu księżniczka, a to za sprawą swojej prostej elegancji. Nie przytłaczają wtedy Panny Młodej, nie dominują nad suknią - wyglądają świeżo i lekko. Ale na księżniczkach tulipanowy świat się nie kończy! Bukiet tych kwiatów świetnie sprawdzi się także do eleganckiej, dopasowanej sukienki na ślub cywilny.

ŻYWOTNOŚĆ
Panuje opinia, że tulipany żyją krótko, ale zdarzył mi się bukiet, który obalił ten stereotyp. Bukiet trafił do mnie tuż przed tym, jak pąki kwiatów zaczęły się otwierać. Dbałam o niego jak szalona (tak bardzo mi się podobał) - każdego dnia minimalnie podcinałam łodyżki, wymieniałam wodę, myłam starannie wazon, dosypywałam łyżeczkę cukru.... Z 50 tulipanów po czterech dniach większość dopiero osiągała idealny stan rozwinięcia. Bukiet wyglądał fantastycznie przez ponad tydzień. Później nieco się przerzedzał - sukcesywnie pozbywałam się nadmiaru liści i kwiatów, które gubiły już płatki. Generalnie cieszył moje oko przez ponad dwa tygodnie! Myślę, że dobrze zabezpieczony przez florystkę bukiet zachowa świeżość przez cały dzień, a później jeszcze przez kilka dni będzie napawał nadzieją pannę, która złapie go w locie i porwie do domu :)

fot. Bella Gala

fot. Lisa Dolan Photography

fot. Robert and Kathleen Photographers

fot. Amanda Lloyd Photography

fot. Eric Boneske

fot. Landon Jacob Productions

fot. Sara Logan Photography

fot. Stella Alesi

fot. Catherine Hall Studios

fot. Elisabeth Millay Photography

fot. Lisa Dolan Photography

fot. Brita PhotographyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger