Sprawy, które musicie przemyśleć, decydując się na wesele w plenerze

Niezależnie od pory roku - urządzenie przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu zwykle jawi nam się w jasnych barwach. Jesienią i zimą - bo pragniemy słońca. Wiosną - bo fascynuje nas rychłe ocieplenie klimatu i systematyczne pozbywanie się kolejnych warstw zimowych ubrań. Latem - bo gdy spędzamy przyjemny wieczór w ogrodzie, wszelkie pomieszczenia jawią nam się jak więzienie. Ale, jak to mówią, każdy kij ma dwa końce, a medal - dwie strony. I entuzjazm na punkcie wesela pod chmurką najlepiej studzić drugą stroną tego medalu. Poniżej znajdziecie okłady chłodzące. Jeśli po lekturze nadal będziecie przekonani o słuszności swojej decyzji - wesele pod chmurką lub namiotem... prawdopodobnie jest Wam pisane :)

fot. Feather + Stone

POGODA - sprawy ogólne
Zaczynam od rzeczy oczywistych, ale w tym miejscu powinny się zacząć rozważania nad wyborem tej opcji. Bo to opcja dla ludzi o mocnych nerwach - a te przydadzą się nie tylko w dniu ślubu, ale na długo przed nim. Panny Młode z reguły stresują się niemal każdym aspektem ślubu, również tymi sprawami, na które nie zawsze mamy wpływ. Pogoda w tej dziedzinie przoduje, więc jeśli nie macie nerwów ze stali albo wtyków w rosyjskim lotnictwie, lepiej nie ryzykować. Oni podobno potrafią zmieniać pogodę, ale nawet im zdarzają się chlustające deszczem i ciosające piorunami wpadki. Bo deszcz - to nie najgorsze, co może wpaść na Waszą imprezę.

DEKORACJE
Jeśli już podejmiecie ryzyko (tak, tak, wesele pod chmurką uważam za wybór wysokiego ryzyka), upewnijcie się że wszystko, co wymyśliliście na ten dzień, przetrwa próbę pogodową. W upale mogą popękać balony; kable mogą zamoknąć i spowodować zwarcie, a najlepszym przypadku - odmówić posłuszeństwa; nawet w ciepły dzień może zdarzyć się mocniejszy powiew (nie zawsze przynosi gradobicie i burzę) - czy na pewno Wasze dekoracje przetrwają te próby?

POSIŁKI
Wesele w ogrodzie czy parku aż prosi się o specjalne menu! Możecie urządzić grilla, ognisko... ale musicie przemyśleć opcję upalną. Owoce, deser lodowy, czekolada - te rzeczy mogą przysporzyć Wam kłopotów. Powinny być skonsumowane od razu po podaniu i niedługo potem uprzątnięte ze stołów. Płynąca czekolada może przyprawić kogoś o plamy na ubraniu, a muszki owocówki tylko czekają, kiedy mogą wkroczyć do akcji.

GADŻETY DLA GOŚCI
Są rzeczy, które znacznie ułatwiają imprezowe życie w plenerze. Warto zaopatrzyć się w kilka z nich:
- socjalne nakładki na obcasy, które zapobiegają wbijaniu się szpilek w trawę
- spreje przeciw insektom, głównie komarom - zwłaszcza, jeśli nieopodal jest jakiś zbiornik wodny
- koce lub chusty, jeśli impreza ma potrwać dłużej
- parasole - i na słońce, i na deszcz
- moskitiery na jedzenie
- poduszki lub pufy - dla gości, którzy będą mieli ochotę posiedzieć na trawie

Zanim zdecydujecie, odpowiedzcie sobie na pytania...
Czy jesteś gotowa na pobrudzenie sukienki i butów (trawa, owady - czynników brudzących jest więcej, niż w pomieszczeniu)?
Czy nie macie alergii, które uaktywniają się w okolicach daty ślubu, a które mogą skończyć się katarem, łzawieniem, dusznościami?
Czy wybrane miejsce na pewno nadaje się na wesele (czy pomieści roztańczone osoby, stoły, ewentualny podest dla zespołu; czy zabawa nie zakłóci niczyjego spokoju)?
i w końcu...
Czy nie spanikujecie / nie załamiecie się, gdy dobrą imprezę przerwie Wam wiatr?

Jeśli uświadomienie sobie tych kilku, bądź co bądź oczywistych kwestii nie zdołało zbić Was z tropu - nie pozostaje nic innego, jak wybrać odpowiednie miejsce i... trzymać kciuki za idealne warunki atmosferyczne. Ja też będę je za Was trzymać! :)

2 komentarze:

 1. Strasznie pesymistyczne ma Pani podejście do wesel plenerowych. Jeżeli zadba się o solidną organizację, zwróci do profesjonalistów mających styczność z imprezami plenerowymi, wynajmie halę namiotową to nawet burza i śnieg z mrozem nie straszny, ani ryzyko zabrudzenia odzieży :/ Jak ktoś woli mieć sztampowe wesele i kisić się w sali to ok, ale na pewno nigdy takie wesela czy w ogóle imprezy nie pobiją tych plenerowych, nawet jak pogoda nie dopisuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hale namiotowe w trakcie wichury na niewiele się zdadzą, gwarantuję :)
   Na mrozach też się nie sprawdzą, chyba, że zadbamy o profesjonalne ogrzewanie.

   Usuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger