Białe szpilki dla Panny Młodej

Białe buty ślubne. Słyszę to i mam gęsią skórkę, a przed oczami pojawiają mi się koszmarki z salonów sukien ślubnych sprzed dwudziestu lat. Niski obcas typu kaczuszka, okrągły przód, powlekany firankową koronką, zdobienia z dżetów. Takie buty pamiętam z czasów, gdy jako dziecko towarzyszyłam w poszukiwaniach starszym kuzynkom. Od tamtej pory sprawdzałam status obuwniczego zaopatrzenia takich miejsc dwukrotnie. Jedenaście lat temu niewiele w tej kwestii się zmieniło - nadal pod regałami stały arsenały przykurzonych (dosłownie i w przenośni) fasonów. Ponad dwa lata temu niestety tu i ówdzie natknęłam się jeszcze na takie okolicznościowe pantofelki. Zapytacie - co w nich złego? Już wyjaśniam!

fot. Melissa Schollaert Photography

Wiele Panien Młodych kluczy wokół tematu uznając, że skoro powstał model butów z przydomkiem "ślubne", to właśnie ów przydomek winien wyznaczać granice poszukiwań. Nic bardziej mylnego. Wesele, nawet własne, to przyjęcie (zwane także imprezą) niemal jak każde inne. Jeśli na bankiet czy do teatru nie założyłybyście pantofelków o kształcie oferowanym przez salony sukien, to nie ma absolutnie żadnej konieczności, abyście na okoliczność własnego ślubu zmieniały swoje stanowisko. Przedstawiam Wam dwanaście propozycji. Nie są spektakularnie strojne, krzykliwe, wręcz przeciwnie - to białe, najprostsze w świecie szpilki o różnym stopniu wysokości; nie trzeba bowiem specjalizować się w akrobatyce, by w dniu ślubu mieć na stopach coś ładnego! :)

 Aldo, 308 pln

Anna Field, Zalando, 84 pln

 Bufallo, 389 pln


 Casu, 79 pln
 Czas na buty, 74 pln

Deezee, 79 pln

Even&Odd, Zalando, 119 pln

 Gianmarko, ok. 229 pln

 Guess, 467 pln
 Loriblu, 819 pln

Renee, 69.90 pln
Solo Femme, 179 pln

3 komentarze:

  1. Bardzo fajne propozycje wyglądają na prawdę super :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. W 100% się zgadzam z Twoją opinią. Sama skusiłam się na parę z czas na buty, które ozdobię spinkami-kokardkami w szafirowym kolorze (to nasz kolor przewodni).

    OdpowiedzUsuń
  3. Buty do ślubu nie muszą być nudne! - w pełni zgadzamy się z główną myślą artykułu! Ślub i wesele to tak niezwykła chwila dla każdej kobiety i nie mogże ich zepsuć źle dobrana, trącąca myszką para trzewików, którą ze złością będziemy oglądać na kadrach pamiątkowych fotografii. Co więcej, buty to nie tylko dodatek – stać się one mogą motywem przewodnim całej stylizacji, a nawet nadać ton całej imprezie! Dlaczego zatem nie zaczarować dnia ślubu różowymi balerinkami, zamszowymi kowbojkami lub czerownymi tenisówkami? Dla tradycjonalistek eleganckie obuwie podkreślone blaskiem kryształów lub elegancką wstążką na pewno wywoła zachwyt u gości, a samej zainteresowanej doda potrzebnego w tym dniu animuszu :) GESELLE Jubiler

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger