Ślub i wesele w Sylwestra - wady i zalety!

Huczna rocznica ślubu co roku - czy to nie brzmi fantastycznie? Możecie sobie zafundować taką przyjemność, decydując się na ślub w Sylwestra! Nie byłabym sobą, gdybym nie podeszła do tematu z lupą i kalkulatorem. I choć szala nieuchronnie zmierza ku przewadze wad, to zaletom nie można odmówić siły rażenia!ZALETY

Niezależnie od tego, kiedy wypada Sylwester - w weekend czy w trakcie tygodnia - Wasi goście będą mieli wolny następny dzień. Nawet, jeśli Sylwester wypada w poniedziałek.

Wszyscy będą pamiętali o Waszej rocznicy i wszyscy sylwestrowi współbiesiadnicy będą ją z Wami obchodzić. Fajerwerki będą nieodzownym elementem świętowania! W dniu ślubu także możecie liczyć na fajerwerki. Duuużo fajerwerków ze wszystkich stron.

Dziś bierzecie ślub. Jutro licznik pokazuje nową datę i nowy rok. Prosta matematyka - macie roczny staż!

Zima nie jest w naszym kraju ulubioną porą roku na śluby, więc możecie liczyć na przeceny w kwestii zakupu garderoby. Kto wie, może uda się dzięki temu choć trochę wyrównać koszty związane z salą i zespołem?

Złoto. Dużo złota i jeszcze więcej brokatu! Jeśli lubicie takie klimaty, macie nieograniczone pole do popisu! W Sylwestra blink blink jest nawet wskazane!

WADY

Jeśli ślub i wesele trzeba organizować z wyprzedzeniem, to tym bardziej należy brać to pod uwagę przed ślubem w Sylwestra  i dotyczy to zwłaszcza fryzury i makijażu. Weekendy bywają mocno obłożone w salonach piękności, a Sylwester, w jakikolwiek dzień nie wypadnie, będzie pod tym względem po stokroć bardziej problematyczny, bo upiększać będą się nie tylko panny młode i goście weselni, ale "wszyscy" :)

Możecie natknąć się na nie lada problemy ze znalezieniem miejsca na wesele. Większość lokali organizuje Sylwestra i może być trudno przekonać właściciela sali, aby odstąpił ten szampański termin na ślub. Z pewnością będziecie musieli zmierzyć się z czystą matematyką. Dom weselny, restauracja, klub... to biznes jak każdy inny i pieniądze muszą się zgadzać. Mówiąc wprost - jeśli planujecie kameralne przyjęcie to może być trudno przekonać właściciela przybytku, że opłaci mu się to bardziej, niż sylwestrowa impreza na 100 osób.

Ten sam problem może pojawić się z oprawą muzyczną. Z reguły muzycy w Sylwestra mnożą stawki, bo... bo mogą. Bo i tak będzie zapotrzebowanie. Jeśli więc macie upatrzony zespół albo DJ'a, to musicie liczyć się z tym, że policzy Was jak za imprezę Sylwestrową. Czyli drożej.

Szampański nastrój gości w Sylwestra może łatwo wymknąć się spod kontroli, bo okazji do upodlenia się będzie sporo. Jeśli na liście gości macie osoby, co do których macie pewne obawy w tym kontekście, Sylwester tylko je spotęguje.

Jeśli Sylwester wypada w trakcie tygodnia pracy, Wasi goście z pewnością będą potrzebowali nieco więcej czasu na dotarcie na przyjęcie - weźcie to pod uwagę planując godzinę uroczystości. Mogą mieć kłopoty z rezerwacją terminów u kosmetyczek i fryzjerek, więc warto i to wziąć pod uwagę i poinformować o terminie przynajmniej trzy miesiące wcześniej - z doświadczenia wiem, że wiele osób już w okolicach września rezerwuje sylwestrowe wyjazdy, korzystając z wolnych dni.

Jeśli zależy Wam na oczepinach o symbolicznej północy, to Sylwester nie jest dobrym pomysłem na wesele. Nie ma mocy, aby Wasi goście zapomnieli w tym strategicznym dla zmiany roku momencie i skupili się na rzucaniu welonu i muszki. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę zabawę przesunąć na wcześniejszą godzinę!


A Wy jak zapatrujecie się na wesele w szampańskich okolicznościach przyrody? :)

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy wpis, jednak ja na wesele w sylwestra bym się raczej nie zdecydowała. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger