Róże

Jeszcze kilka lat temu gdy myślałam o bukiecie ślubnym, przed oczami miałam róże. To efekt stereotypów ale i tego, że róża ma dość pozytywną symbolikę... może nie licząc kolców. Mimo wszystko w dzieciństwie to ją najczęściej widywałam w ślubnych bukietach. Pora więc poszerzyć kwiatowy cykl blogowy o ten piękny kwiat :)


CHARAKTER róż
Niezwykle szykowne, klasyczne kwiaty, nie bez powodu będące symbolem miłości – te o czerwonej barwie są symbolem gorącego uczucia, dlatego to idealne kwiaty nie tylko na walentynki, ale i na ślub.

GDYBY róża BYŁA KOBIETĄ...
...wszyscy mieliby ją za sztywniarę, tymczasem ona sztywniarą nie jest – to po prostu szykowna kobieta z zasadami. Lubi jednak te zasady łamać, co widać choćby po tym, jak często pozwala się farbować.

ODMIANY I KOLORY
Farbowanie róż to proceder niemal rutynowy. Dobra kwiaciarka wyczaruje dla Was kolor o jakim marzycie. Osobiście jestem fanką róż w kolorach występujących w naturze, ale widziałam już bukiety, które byłyby w stanie na dobre odwieść mnie od tego upodobania.

DOSTĘPNOŚĆ róż
...to chyba ich największa zaleta. Dostaniecie je o każdej porze roku.

Z CZYM DO BUKIETU?
Wspaniale komponuje się z peoniami – te dwa kwiaty obok siebie wzajemnie dodają sobie animuszu. W rękach kwiaciarki spoczywa odpowiedzialność za idealne dopasowanie kolorystyczne, które w takim bukiecie jest kluczowe. Poza tym nie ma żadnych ograniczeń – róża pasuje niemal do każdej kompozycji. Nie stwierdzono jednak, czy w takich kompozycjach róża dodaje charakteru współpasażerom, czy odwrotnie. Zdaje się, że to kwestia proporcji.

DO JAKIEJ STYLIZACJI?
W zależności od koloru – do każdej! Można rzec, że róże to taka klasyka gatunku – jak „mała czarna” sukienka w szafie. Można ją dowolnie komponować z innymi kwiatami, dlatego nie ma w tej dziedzinie ograniczeń. Róże będą pasowały do klasycznej sukni na kole jak i do stylu boho (choć w tym drugim przypadku niezbędna będzie asysta innych kwiatów).

ŻYWOTNOŚĆ
Świeże kwiaty (czyli takie, które nie mają za sobą kilku dni na zapleczu kwiaciarni) nie będą miały większego problemu, aby przetrwać długie godziny ślubu i wesela. Oczywiście po kilku godzinach postój w wodzie dobrze im zrobi i je zregeneruje, ale nie trzeba się szczególnie przejmować, że bukiet nie dotrzyma do godziny ślubu. Po ślubie bukiet odpowiednio przycięty i wstawiony do wody będzie cieszył oko jeszcze przez kilka długich dni. Jak każde kwiaty tak i róże wymagają codziennej pielęgnacji wazonu – czyli jego czyszczenia i wymiany wody.

Dokumentację fotograficzną do tego materiału zapewnił mi zespół Malachite Meadow Photography - dziękuję! :)

zdjęcia: Malachite Meadow

1 komentarz:

Copyright © 2016 Blog ślubny Madame Allure , Blogger